Miért nem csatlakozik a laptopom a WiFi-hez?
Hardveres javítás előtt ellenőrizzük a beállításokat
A laptop szervizeléssel foglalkozó szakemberek gyakran találkoznak a legkülönfélébb problémákkal és olyan esetekkel is, amikor pusztán a felhasználó figyelmetlensége miatt nincs internet a laptopon.
Miért nincs Wifi?
Nagyon gyakori probléma, különösen a külföldön vásárolt laptopok esetén, hogy magyar billentyűzet van telepítve, nem pedig a magyar 101-es billentyűzet. Ilyenkor a Z és az Y helyet cserélnek, és a jelszó beírásakor, ha csak csillagokat látunk a képernyőn, tudtunk nélkül rossz billentyűket ütünk le. Ha azt válaszolja a router, hogy rossz a jelszó, próbáljunk meg először angol billentyűzet kiosztásra váltani, és így írni be a jelszót. Azt se felejtsük el, hogy magyar kiosztásnál a 0 sem ott van, ahol az angol billentyűn jelölik.
Miért nem látja a laptop a Wifit?
Az előző posztban (A Wifi az életünk része – mi van, ha nem látja a laptop?) már leírtuk, hogy általában egy újraindítás vagy reset (gyári beállítások visszaállítása) megoldhatja a problémákat, a régebbi típusú gépeknél azonban van néhány nüansz, amit érdemes kipróbálni mielőtt szakemberhez fordulnánk.
Ha új routert és régi laptopot szeretnénk csatlakoztatni, nézzük meg, hogy a 802.11 a/b/g/y/n/ac szabványok közül van-e olyan, melyet a router és a laptop wifi kártyája is támogat. Abban a ritka esetben, ha nincs olyan szabvány, melyet mindkét eszköz támogat, akkor mindenképpen a Wifi kártya cseréje szükséges vagy be kell szereznünk egy USB-n keresztül csatlakoztatható Wifi adaptert.
Hogyan tovább, ha van egyező szabvány?
A régebbi Asus és Samsung laptopoknál, melyek wi-fi kártyái csak a 802.11b/g IEEE szabványt támogatják azt, tapasztaljuk, hogy a laptop egy sor Wifi hálózatot jelez, az általunk vásárolt vadonatúj router SSID-jét azonban nem látja. Mi a megoldás ilyenkor? A router Wifi jeladójának csatornaválasztóját „auto”-ról át kell állítani 1 és 10 között bármilyen számra.
Mi a Wifi csatorna?
Mivel egy Wifi jeladó környezetében – különösen tömbházakban – előfordulhat, hogy több eszköz is található hatósugáron belül, ezért a Wifi jeladók a rádióállomásokhoz hasonlóan több csatornán is sugározhatnak. A modernebb típusok automatikusan észlelik, hogy mely csatornák telítettek, és automatikusan beállnak egy szabadabb csatornára. A régebbi laptopok azonban nem tudják ezeket megtalálni, ezért van szükség arra, hogy fix csatornát állítsunk be.
Hogyan használjuk ki maximálisan a router teljesítményét úgy, hogy a régebbi laptop is működjön?
Az új routerek egy része márt 2,5 Ghz és 5Ghz frekvencián is sugároz. A legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás, ha a 2,5 Ghz-es frekvencián fix csatornát állítunk be, míg a modernebb 5 Ghz-es frekvencián, melyet amúgy is a modernebb készülékek tudnak teljes mértékben kihasználni, „auto” csatornaválasztási funkciót állítunk be.
Ha az előző posztban és az itt leírtak sem segítettek megoldani a problémát, vagy továbbra is akadozik a Wifi jel, élvezhetetlen az internet hozzáférés, forduljon szakemberhez, hozza el laptopját a laptopszervizbe.
Miért nem csatlakozik a laptopom a WiFi-hez és miért nem látom a Wifi routerem nevét a listában? Ha problémája van az internethez való csatlakozással, nincs Wifi vagy lassú a net, akkor itt talál tanácsokat, vagy jöjjön be a szervizbe és profi szakemberek oldják meg a felmerülő problémákat rövid időn belül. Izgalmas témák minden laptopok és számítógépek iránt érdeklődő ügyfél számára: laptop billentyűzet, tanácsok-ötletek, Wifi.
Sziasztok! Nekem van egy ASUS X551C laptopom, 2 éves múlt, és egy TP-Link TL-WR740N rooterem. Kb. 1,5 éve össze vannak kötve, semmi gond nem volt. Nagyjából két hónapja csinál olyat a laptop, hogy magától lejön a WI-FI-ről, visszajelentkezéskor azt írja ki, hogy ehhez a hálózathoz nem lehet csatlakozni. Holott az én sajátomról van szó. Ugyanakkor a telefonok, a TV, a PS3 rá van csatlakozva, tehát a rooter “él”. Ha kikapcsolom a laptopot, pár óra múlva megismétli ugyanezt. Viszont, ha az újraindításra kattintok, “rajta marad” néhány napig, majd ismétlődik elölről. Szerintetek ez mitől lehet?? Köszönettel: Pántya György.
Tisztelt György!
A hibát több minden okozhatja, ezért azt javasolnám, hogy hozza be készülékét boltjaink egyikébe egy ingyenes bevizsgálásra, hogy pontosan meg tudjuk állapítani a hiba okát.
Elérhetőségeink:
https://www.laptophardware.hu/elerhetosegek
sziasztok a minap csatlakoztam a wifimhez majd mikor kikapcsoltam a laptopomat es utanna vissza be ujra beirtam a kodot es nem csatlakozik ra a kod jo a wifi jo vagy is a laptop eszleli a wifit de akkor miert nem csatlakozik ra mar mindent probaltam ha valaki tudja a megoldast akkor kerrem jelezze koszonom elore is a figyelmet
Tisztelt Cím!
Két kérdésem lenne:
1. A kb. 6-8 éves TP Link (olcsó) routerem használatával 30 Mbit/sec a letöltési sebesség , a frissen vásárolt (neten dícsért) ZYXEL NBG6515 router azonos helyen (szomszéd szoba közte betonfal) csak 3 Mbit/sec -ot tud. Mi leehet az oka?
Azért vettem újat, mert a 30 Mbit/sec is elég kevés volt, a ZYXEL egyidejűleg 5 GHz-en is sugároz.
2. A 6-8 éves laptopom nem látja az 5 GHz-es wifi jelet. Alkalmassá lehet tenni? Milyen eszközzel? Erősebb lehet a jel 5 GHz-en? Vagy kidobott pénz (15.000,- Ft) volt az új router?
Őszinte válaszukat várom (ne kíméljenek)!
Köszönöm!
Sáfrány Zsolt
Tisztelt Zsolt!
1. Én első körben lemérném, hogy a többi WiFis eszközön (pl akár telefon) is ilyen lassú-e a kapcsolat, illetve, hogy milyen ha közvetlenül a router mellé vannak tartva. Csak utána lehet erre válaszolni, és ha úgy sem jó, akkor valószínűleg a routerrel van gond.
2. 5GHz-en sajnos a jel gyengébb lesz, az ilyen magas frekvencia sajnos még kevésbé tud áthatolni a falakon mint a 2.4GHz.
Egy USB csatlakozású WiFi adapterrel nem okozna gondot a jel fogása, sajnos nekünk nincs belőle raktáron, de googlehoz kulcsszavak: “wifi AC adapter” és rengeteg közül válogathat.